Orteza kompresyjna kończyny górnej z ujęciem kciuka i śródręcza PCO-A-01
Opis
Produkt wykonywany jest na zamówienie wg. indywidualnych wymiarów- karta pomiarowa dostępna jest poniżej w plikach do pobrania.
Orteza kompresyjna kończyny górnej z ujęciem kciuka i śródręczna PCO-A-01 powinna być stosowana w trakcie tradycyjnego postępowania fizjoterapeutycznego i terapii zajęciowej. Takie rozwiązanie zapewni ograniczenie ruchów mimowolnych, unormowanie napięcia mięśniowego oraz pozwoli na osiągniecie zdecydowanie lepszych efektów terapeutycznych.
Przyjmuje się, że stosowanie Kompresyjnych Ortez Posturalnych PCO® i ich głęboki ucisk pozwala na osiągniecie lepszej informacji sensorycznej płynącej do mózgu dziecka, co z kolei zwiększa propriocepcję i świadomość własnego ciała. Tym samym, ortezy dynamiczne PCO® są rewelacyjnym narzędziem we wspomaganiu leczenia i walce ze wzmożonym napięciem mięśniowym, w tym ze spastyką.
ZALETY
- poprawa równowagi ciała
- zwiększenie stabilizacji rdzeniowej
- zwiększenie biernego i aktywnego ruchu w stawach
- normalizacja napięcia mięśniowego
- zmniejszenie spastyki
- zmniejszenie ruchów mimowolnych
Jaki rozmiar?
Produkt wykonywany jest na zamówienie wg. indywidualnych wymiarów- karta pomiarowa dostępna jest poniżej w plikach do pobrania.
Tabelę pomiarową należy dokładnie wypełnić zgodnie z instrukcją podaną w formularzu.
Następnie proszę wysłać ją do nas podczas składania zamówienia.
Czas realizacji ortezy to około 14 dni od momentu złożenia zamówienia.
Przeznaczenie
- mózgowe porażenie dziecięce (MPD)
- rozszczep kręgosłupa
- Zespół Downa
- zaburzenia integracji sensorycznej (SI)
- wzmożone napięcie mięśniowe (wnm)
- osłabione napięcie mięśniowe (onm)
- spastyka
- atetoza
- ataksja
- dyskineza
- dystonia
- autyzm
- Zespół Retta
Pliki do pobrania:
Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.